Facebook
Kategorie

Izolační deska SILCA 250 KM 30 mm

Izolační deska SILCA 250 KM 30 mm
Model: Silca 30 mm
Dostupnost: Není skladem
CZK
Naše cena 595 Kč 595
Bez daně: 492 Kč
Množství:  

MINIMÁLNÍ ODBĚR 5 ks (můžete kombinovat různé tloušťky materiálů) !!!

Izolační desky pro stavbu krbů pro profesionály i svépomocí !

Izolace SILCA jsou velmi lehké křemičito-vápenaté izolační desky s tepelnou odolnosti do 1000 °C.

Je to stavební materiál, který přináší úplně novou kvalitu zpracování při stavbách krbů a kachlových pecí. Je v něm integrována obezdívka spolu s tepelnou izolací, takže požadovanou tepelnou ochranu vykonáváte v jednom pracovním postupu.

Rozměry standardních formátů činí 1 000 x 625 mm.

Výrobky SILCA 250 KF lze zpracovávat běžnými nástroji na obrábění dřeva. Zpravidla stačí děrovka (nožová pilka), nebo ocaska, kterou jistě máte doma.

 

SILCA 250 KF slouží jako předezdívka a tepelná izolace ve stavebním materiálu a je univerzálně použitelná jak podle normy DIN 18895 část 1, tak podle odborných norem stavebního řemesla kachlových kamen a teplovzdušného vytápění. Moderní výrobní zařízení, nepřetržitá kontrola kvality, kontrola odběratele a certifikace podle normy DIN EN ISO 9001:2000 vám poskytují záruku stále vysokého standardu kvality našich izolačních desek. Desky SILCA jsou klasifikovány jako fyziologicky nezávadný a ekologicky přijatelný stavební výrobek.

Desky nejsou řezány z jednoho bloku, ale jednotlivě lisovány na filtračním lisu. Tím dosahují dobré homogenity a především oboustranně pevného a téměř bezprašného lisovaného povrchu.

 

Přednosti

Malá potřeba prostoru díky nevelké tloušťce materiálu. Nehořlavost podle normy DIN 4102-A1

■ Ekologický stavební výrobek

■ Fyziologicky nezávadný

■ Předezdívka a tepelná izolace v jednom stavebním materiálu

■ Velkorozměrové desky

■ Jednoduché opracování a úprava

■ Bezproblémová likvidace jako u stavebního odpadu

 

Certifikace

 

DIBt, Berlín (číslo Z-43.14-117)

Rozsah platnosti certifikace

 

Stavby krbových a kachlových kamen

Požární vlastnosti

 

nehořlavý A1 podle normy DIN 4102

Specifická hmotnost

EN 1094-4

250 kg/m3

Poréznost

EN 1094-4

asi 90 %

Odolnost proti tlaku

EN 1094-5

1,4 MPa

Tepelná vodivost při 200°C

EN 993-15

< 0,1 W/mK

Tepelná roztažnost při 500°C

 

< 0,2 %

Standardní formáty

 

1 000 x 625 mm

Standardní tloušťky

 

25 - 50mm

 

Ke stavebně izolačním deskám Silca 250 KM dodáváme také kompletní řadu doplňkových produktů jako jsou kamnářské a krbařské potřeby SILATERM, penetrace Silcacon, kamnářské omítky, kamnářské malty, žáruvzdorná lepidla, kamnářskou perlinku apod. Pouze speciální kamnářské produkty jsou vyvinuty na to aby v tomto specifickém odvětví zvládli náročné podmínky jako jsou vysoké teploty, teplotní šoky apod. Tyto podmínky Vám při nepoužití kamnářských produktů zapříčiní porušování struktury omítky, zápachy v interiéru, sprašování nebo uvolňování rakovinotvorných látek. Proto doporučujeme vždy využít pouze specializované produkty pro kamnáře a krbaře.

Uzavíratelná krbová vložka neboli krb má uvnitř obestavby okolo 300°C. Nevhodné jsou proto různé desky a vaty, které chrání hliníková fólie. Tyto desky a vaty jsou slepeny lepidlem, které zvládne teplotu maximálně 100°C. Při vyšších teplotách se se lepidlo odpařuje a velmi silně zapáchá. Fólie se poté odlupuje a dochází k uvolňování velmi nežádoucích zdraví škodlivých látek!
Taktéž nevhodné pro stavbu krbu jsou porobetonové tvarovky. Nejsou vyráběny na dlouhodobé tepelné namáhání. Při použití porobetonu nesmí teplota uvnitř krbu překročit 52°C, což je kolem krbové vložky a v komoře pro předávání tepla zcela nemožné.
Nepoužívejte pro stavbu krbu sádrokarton a to ani sádrokarton protipožární! Protipožární sádrokarton znamená, že dokáže odolávat delší čas ohni, než dojde k prostupu ohně přes desku. Sádrokarton bez správného odizolování je pro stavbu krbu nevhodný, není přizpůsoben aby byl dlouhodobě vystavován teplotám kolem 300°C.
U sádrokartonu se papír začne odlupovat a hrozí rozpadnutí konstrukce. Při montáži sádrokartonové desky na hliníkovou konstrukci, která má jinou tepelnou roztažnost,než samotná deska, dochází k zahřátí na 300°C a velkému pnutí uvnitř krbu. Což je velmi nebezpečné.

Rádi bychom Vás dále chtěli varovat před špatnými informacemi podávanými spoustou obchodníků v ČR. V Čechách se nabízejí stavebně izolační desky několika výrobců. Většina těchto desek není samonosná a konstrukční. Což znamená, tyto konkureční desky můžete použít na zadní stěnu krbu, ale v žádném případě se z nich nedají stavět krby. Obložení těchto desek je také nemyslitelné.
Krby kterné nejsou postavené z desek, které jsou samonosné jsou velmi křehké a často dochází k jejich poškození, nebo dokonce zlomení části stavby.