Facebook
Kategorie

TC 11C - pro oběhové čerpadla s funkcí Antystop

-3%
TC 11C - pro oběhové čerpadla s funkcí Antystop
Výrobce: Thermo-control
Model: TC 11C
Dostupnost: Skladem
CZK
Maloobchodní cena 910 Kč
Naše cena vč. DPH 880 Kč 880
Ušetříte 30 Kč
Bez daně: 727 Kč
Množství:  

TC 11C je elektronický termostat pro oběhová čerpadla topných systémů, který zapíná nebo vypíná čerpadlo v závislosti na přednastavené teplotě.
Přístroj zajišťuje cirkulaci vody v otopných systémech s plynovým nebo uhelným kotlem, který není vybaven samostatnou jednotkou pro ovládání čerpadla. Teplotní snímač zaznamenává teplotu ohřáté vody, která je do otopného systému dodávána kotlem.
V centrálních topných systémech s uhelným kotlem zajistí přístroj vypnutí čerpadla jakmile dojde k vyhasnutí ohně.
TC11C je narozdíl od modelu 11 vybaven systémem Antystop, který chrání rotor čerpadla před zatuhnutím či zanesením při nečinnosti (například mimo topnou sezónu). V průběhu netopné sezóny vestavěný procesor přístroje TC 11C spustí každých 14 dní čerpadlo po dobu 30 vteřin. Aby byla tato funkce aktivní, přístroj nesmí být v průběhu netopné sezón vypnut.
V topných systémech s kotlem pro ohřev vody musí být teplota nastavovaná na přístroji TC 11 / 11C nižší, než teplota snímaná tepelným čidlem přístroje. Pro zamezení srážení vody na povrchu kotle při ohřevu (tzv. „pocení kotle“), musí být teplota nastavená otočným spínačem vyšší než teplota rosného bodu v místnosti.

Stav přístroje ukazují dvě LED diody:

  • zelená LED dioda svítí - přístroj je v režimu automatické funkce a zapíná/vypíná čerpadlo v závislosti na předvolené teplotě.
  • zelená i červená LED dioda svítí - přístroj je v režimu nezávislé funkce a čerpadlo běží nepřetržitě, nezávisle na snímané teplotě a teplotě přednastavené na přístroji.

UPOZORNĚNÍ - Snímač není určen pro ponoření do kapalin či připojení k odtahu spalin.

POUŽITÍ

  • Ovládá (zap./vyp.) oběhové čerpadlo otopného systému

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Rozsah řízení teploty: 5-90°C
Rozsah měření teploty:
Hystereze: 5°C
Max. proud: 3A AC
Napájecí napětí: 230V AC
Počet čidel: 1x
Příložné čidlo: 1,5m (standardní balení)
Varianty prodlouženého čidla 5m, nebo 10m na objednávku