Facebook
Kategorie

TC 1100A s příložným čidlem a Antystopem

TC 1100A s příložným čidlem a Antystopem
Výrobce: Thermo-control
Model: TC 1100A
Dostupnost: Do tří dnů
CZK
Maloobchodní cena 960 Kč 960
Bez daně: 793 Kč
Množství:  

TC 1100A je elektronický termostat pro oběhová čerpadla otopných systémů, který zapíná nebo vypíná čerpadlo v závislosti na přednastavené teplotě.

Přístroj zajišťuje cirkulaci vody v otopných systémech s plynovým nebo uhelným kotlem, který není vybaven samostatnou jednotkou pro ovládání čerpadla. Teplotní snímač zaznamenává teplotu ohřáté vody, která je do otopného systému dodávána kotlem.

V centrálních otopných systémech s uhelným kotlem zajistí přístroj vypnutí čerpadla jakmile dojde k vyhasnutí ohně.

TC 1100A je narozdíl od modelu 1100 vybaven systémem Antystop, který chrání rotor čerpadla před zatuhnutím či zanesením při nečinnosti (například mimo topnou sezónu). V průběhu netopné sezóny vestavěný procesor přístroje
TC 1100A spustí každých 14 dní čerpadlo po dobu 30 vteřin. Aby byla tato funkce aktivní, přístroj nesmí být v průběhu netopné sezón vypnut.

V otopných systémech s kotlem pro ohřev vody musí být teplota nastavovaná na přístroji TC 1100 / 1100A nižší, než teplota snímaná tepelným čidlem přístroje. Pro zamezení srážení vody na povrchu kotle při ohřevu (tzv. „pocení kotle“), musí být teplota nastavená otočným spínačem vyšší než teplota rosného bodu v místnosti.

Stav přístroje ukazují dvě LED diody:

  • zelená LED dioda svítí - přístroj je v režimu automatické funkce a zapíná/vypíná čerpadlo v závislosti na předvolené teplotě.
  • zelená i červená LED dioda svítí - přístroj je v režimu nezávislé funkce a čerpadlo běží nepřetržitě, nezávisle na snímané teplotě a teplotě přednastavené na přístroji.

UPOZORNĚNÍ - Snímač není určen pro ponoření do kapalin či připojení k odtahu spalin.

POUŽITÍ

  • Ovládá (zap./vyp.) oběhové čerpadlo otopného systému

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Rozsah řízení teploty: 0-90°C
Hystereze: 5°C
Max. proud: 5A střídavý
Napájecí napětí: 230V střídavé
Příložné čidlo: 1,5m (v případě potřeby delšího čidla se na nás můžete obrátit na uvedených kontaktech)