Facebook
Kategorie

Kamnářská malta KAMMAL 90 12 kg

-10%
Kamnářská malta KAMMAL 90 12 kg
Výrobce: PRUMKER
Model: KAMMAL 90 12kg
Dostupnost: Skladem
CZK
Maloobchodní cena 550 Kč
Naše cena vč. DPH 495 Kč 495
Ušetříte 55 Kč
Bez daně: 409 Kč
Množství:  

Kamnářská malta KAMMAL 90 12 kg


Osvědčený KAMMAL 90 v novém balení.

Kamnářské malty ( KAMMAL 10, 30, 60, 90 = doba tuhnutí ) jsou určeny pro lepení materiálů v místech s nároky na odolnost vůči vyšším teplotám. Pojivo je zde použito hydraulické. Jsou určeny pro zdění kachlí, šamotových desek a plátů, vytváření samonosných dílců. Jsou vhodné i jako spojovací materiál pro vytváření prefabrikovaných bloků z kachlí, šamotových prvků a pod. My doporučujeme KAMMAL 90 používat zejména jako nostnou vrstvru pro kamnářskou perlinku. Kvůli velkému vstřebávání vlhkosti desek SILCA, SKAMOTEC Vám KAMMAL 90 pomůže svou pomalejší dobou tuhnutí a vy můžete v klidu aplikovat mřížkovou tkaninu.


Maximální teplota použití malt je stanovena na 1100°C, což zaručuje dostatečnou únosnost pro všechny běžné typy kamen a krbů. Kromě odolnosti vysokým teplotám je od těchto malt vyžadována vysoká lepivost v čerstvém stavu a následně i zvýšená soudržnost po zatvrdnutí. Jednotlivé typy se od sebe liší dobou zpracovatelnosti. Kammal 60 a 90 mají  dobu zpracovatelnosti 60, resp. 90 minut a jsou tedy nejvhodnější  pro vytváření prefabrikovaných dílců a pro aplikace náročnější na čas. Prefabrikované dílce se takto dají připravovat ještě před příchodem na stavbu a není nutné používat kamnářské spony. Spojování do větších dílců je vhodné i z hlediska snazšího transportu na stavbu.
Pro konečné spojování prefabrikovaných dílců, kdy je požadavek na co nejkratší pracovní dobu, je určen KAMMAL 30, který má dobu zpracovatelnosti určenou na 25 - 35 minut. Používám těchto materiálů tedy dochází k výrazné časové úspoře, což je dáno tím, že nemají žádné zvláštní nároky na ošetřování.


Jednotlivé stavební dílce slepené pomocí kamnářských malt KAMMAL 10, 30, 60, 90 lze zpětně šetrným způsobem rozebírat, čehož lze v budoucnu využít při případných opravách a rekonstrukcí kamen.