Facebook
Kategorie

Našli jste někde lepší cenu? Řekněte nám o tom a my Vám zašleme individuální nabídku s nižší cenou, která je v našich možnostech.

Vaše cena
Váš e-mail
 

Kachlová kamna Thorma FALUN KERAMIK bílý satén

DOPRAVA ZDARMASKVĚLÁ CENA Kachlová kamna Thorma FALUN KERAMIK bílý satén
DOPRAVA V ČR ZDARMA
Výrobce: THORMA
Model: Falun šedá - keramik
Dostupnost: Na dotaz
Dostupnost produktu Vám upřesní náš specialista
CZK
Naše cena: 30 994 Kč 30994
Bez daně: 25 615 Kč
Množství:  

Jmenovitý výkon 8 kW
Rozsah výkonů pro ekonomický provoz spotřebiče 4 až 12 kW
Účinnost 82,3 %
Doporučený vytápěný prostor 98 až 190 m3
Hmotnost 127 kg
Rozměry : výška x šířka x hloubka 1040 x 622 x 390 mm
Spotřeba paliva 2,4 kg
Průměr kouřovodu / vzdálenost od země po osu 150 mm
Minimální tah komínu 10 Pa
Umístění kouřovodu - výstupního hrdla horní

Krbová kamna Thorma FALUN 4 až 12 kW jsou určena pro spalování palivového dřeva. Keramický obklad a keramická vyzdívka topeniště přispívá k dlouhé době hoření, a vysoké účinnosti. U těchto krbových kamen se novou konstrukcí významně prodloužila doba mezi přikládáním.


Jsou to jednošachtová topidla, která mohou sloužit jako hlavní zdroj vytápění, nebo mohou být náhradním zdrojem vytápění v přechodových obdobích, nebo jako podpora hlavního topení v době hlavní topné sezóny. Jsou vyrobená z ocelového žáruodolného plechu, zevnitř vyplněná vermikulitovými tvarovkami. Ve spodní části spalovacího prostoru je litinový rošt, a pod roštěm popelník - topeniště je ze šamotu. Přikládací dveře jsou utěsněné a jsou samouzavíratelné. Zavírání je bezhlučné. Samouzavírání je pomocí pružiny v přikládacích dveřích. Přikládací dveře jsou zasklené keramickým sklem s vysokou teplotní odolností.
Regulace spalování je na přívodech primárního, sekundárního a terciárního vzduchu.
Vývod kouřovodu je shora. U těchto kamen doporučujeme možnost napojení přívodu vzduchu pro spalování z exteriéru. Na zadní straně kamen je hrdlo D100, které můžete napojit flexibilní hadicí D100 na větrací šachu komína, do sklepa, do chodby, nebo přes zed, popřípadě podlahou do exteriéru. Tím zaručíte stálý přísun vzduchu pro spalování a zvýšíte úroveň a kultivovanost hoření. Potom také tato krbová kamna nebudou závislá na přísunu vzduchu do místnosti s instalovanými kamny. Běžně se stává, že při zapnutí digestoře, nebo odsávání v přilehlé mísnosti (toaleta, koupelna) se udělá v obytných prostorách podtlak, kamna vykuřují, popřípadě se velmi špatně přikládá. Připojením krbových kamen na nezávislý přívod vzduchu z exteriéru nemáte tyto starosti.